Що заборонено ввозити в різні країни? (ч.2)

Продовження попередньої статті щодо того, які незвичні речі заборонено ввозити в різні країни. Читайте, дивуйтесь, та будьте обережні!

 

Індонезія: китайські книги і бездротові телефони

Щоб взяти з собою радіотелефон в Індонезію, вам буде потрібно спеціальний дозвіл: без нього техніку відберуть. Але не поспішайте хвилюватися: це відноситься не до мобільних телефонів і смартфонів, а до бездротових телефонів, якими користуються в квартирах і будинках.

Строго заборонені китайські ліки та книги на китайській мові.

Малайзія: олівці і пір’я

Ймовірно, влада Малайзії бентежить зовнішню схожість цих предметів зі шприцом: відомо, що провезення наркотиків тут, як і в Сінгапурі, карається смертною карою. Крім того, в Малайзії діє жорстке обмеження на ввезення нового одягу і взуття: таким чином місцева влада підтримує вітчизняних виробників.

Барбадос: одяг забарвлення камуфляжу

У цій країні камуфляжний одяг мають право носити тільки військові, для всіх інших вона під забороною. Це обумовлено тим, що репутація місцевих силовиків надзвичайно висока, і влада не допускає ні найменшої спроби її зіпсувати.

Нова Зеландія: музичні інструменти

Тут знаходяться одні з кращих в світі звукозаписні студії, а ще в Новій Зеландії продають музичні інструменти найвищої якості, тому конкуренція їм ні до чого. Виняток роблять для тих туристів, який цей інструмент потім вивезуть назад (наприклад, гастролюючих музикантів). Також жорстокі правила стосуються предметів спортивного інвентарю та спортивного взуття – якщо на підошві залишилися частинки чужорідної ґрунту. Новозеландці дуже бережуть свою екосистему.

Нігерія: москітні сітки

Якщо митники виявлять у вашому багажі москітну сітку або будь-яку газовану воду, ви ризикуєте не потрапити в Нігерію: вас просто не пропустять. А якщо виявлять ці предмети вже в Нігерії – потрапите на півроку до в’язниці і заплатите великий штраф.

Що було не можна, а тепер можна

На Кубу ще недавно не можна було провозити побутові електроприлади, аж до прасок, тостерів та кип’ятильників. Таким чином влада намагалася економити електрику в своїй країні – у них дійсно були з цим проблеми. Однак в 2013 році заборону скасували.

У США довгий час забороняли ввозити «кіндер-сюрпризи», ця заборона була скасована тільки в 2013 році. А вся справа в строгому контролі якості продуктів харчування: ще в 1938 році в США вийшов закон, що забороняє вкладати в кондитерські вироби будь-які нехарчові предмети.

Кумедні випадки

Одного разу відомий французький фізик Жозеф-Луї Гей-Люссак виписав необхідні йому для дослідів трубочки тонкого скла з Німеччини. За них зажадали таку велику мито, що, поміркувавши, фізик попросив відправника піти на хитрість: запаяти трубочки і написати на упаковці: «Обережно, німецький повітря!».

Вчений-єгиптолог Гастон Масперо переправляв до Франції мумію фараона, витягнуту з єгипетської гробниці. Митник, не знайшовши в своїх паперах розміру мита для мумії, відшукав, як йому здалося, найбільш близьку заміну поняттю і взяв з вченого мито як за сушену рибу.

А американський митник, як розповідають, змусив великого російського співака Федора Шаляпіна пройти рентген, бо чув, що у цієї людини «золоте горло».

Пошук