Що робити після аварії у Португалії?

Якщо громадяни України працюють та проживають у Португалії, вони можуть зіткнутися з законами країни після ДТП. Чи є ви жертвою або свідком, є правила і процедури, які слід дотримуватися у випадку ДТП. Щоб не погіршити ситуацію і особливо створити сприятливі умови вирішення конфлікту зі страховиком. Що робити у випадку ДТП в Португалії? Як діє процедура страхування? Адвокати ТОВ «Адвокат в Європі» у Лісабоні і Португалії допоможуть Вам вирішити ці і наступні проблеми.

БЕЗПЕКА ДОРОЖНЬОГО РУХУ У ПОРТУГАЛІЇ

З кінця минулого століття Португалія досягла величезного прогресу в галузі безпеки дорожнього руху. Фактично, Португалія є країною з дуже високим співвідношенням загиблих на одного жителя. Португальська держава вжила заходів для поліпшення цієї ситуації: інформаційні кампанії щодо безпеки дорожнього руху, вдосконалення існуючої мережі, посилення контролю та покарання та збільшення вербалізації. Незважаючи на всі поліпшення і увагу водіїв, ніхто не застрахований від інциденту. Оскільки запобігання краще, ніж ліквідація наслідків, ми даємо поради що робити у випадку ДТП в Португалії.

ЗБЕРІГАЙТЕ СПОКІЙ І ЗАХИСТІТЬ ІНШИХ

Дорожньо-транспортна подія обов’язково принесе стрес. Тому важливо зберігати спокій і діяти розумно, щоб вирішити конфлікт швидко та ефективно:

  • Увімкніть сигнальні індикатори автомобіля, вимкніть запалювання;
  • Одягніть сигнальний жилет і переконайтеся, що ваші пасажири це роблять теж;
  • Відбуксуйте автомобіль на правий бік та тримайте всіх якнайдалі від дороги;
  • Установіть трикутник попередження щонайменше за 30 метрів до місця аварії; вночі можна також освітити місце ДТП за допомогою електричної лампи. Ви повинні бути видимими без зайвих ризиків!

Зв’яжіться з органами влади

Щоб звернутися до служби екстреної допомоги, бажано використовувати станції екстреного виклику. Якщо ви використовуєте свій мобільний телефон, ви повинні зв’язатися з 112 (європейський номер).

Опишіть якомога точніше місце знаходження та обставини аварії, кількість та стан потерпілих. А також тип та кількість транспортних засобів, задіяних у аварії. Зв’язалися з службами екстреної допомоги? Тепер Ви повинні повідомити свою страхову компанію, за номером, що надійшов до вас з вашим контрактом.

Зверніться до страхової компанії

У випадку ДТП в Португалії необхідно заповнити “Declaração Amigável de Acidente Automóvel” (DAAA), еквівалентну європейському звіту про аварію.

Відповідно до вказівок “Instituto de Seguros de Portugal”, DAAA повинна чітко вказати повну та детальну інформацію про особу водіїв, транспортних засобів, страхування, а також можливих свідків. Ви можете знайти імена страхових компаній і номери шрифтів на наклейці, прикріпленій до лобового скла. Кожен водій повинен зберігати копію DAAA, яка буде надана його страховику для ініціювання процедур.

За більш детальною консультацією звертайтеся до компанії ТОВ «Адвокат в Європі».

Пошук