ДТП на території ЄС

Важливі документи у Вашому бардачку

Зелена картка

Цей документ підтверджує, що ви застраховані і містить інформацію про вашу страхову компанію (контакт, номер і т. д.). Також у ньому йдеться про ваш автомобіль та персональні дані власника.

Європротокол

Європроткол – це погоджений документ на європейському рівні (розділи аналогічні незалежно від мови) та деякі копії є двомовними (наприклад, французько-англійською).  Ваша страхова компанія може запропонувати вам заповнити його перед поїздкою. Попри те що європротокол не є обов’язковим, він необхідний для швидкої компенсацію за шкоду.

Які закони застосовуються при ДТП

Загалом, країна де трапилася аварія, регулює обов’язки і компенсаційні виплати при ДТП.  У випадку аварії у Німеччині було б застосовано німецьке право. Цей принцип діє незалежно від національності іншого водія та країни, де розташована страхова компанія. Однак, якщо аварія включає тільки транспортні засоби зареєстровані в іншій державі-члені ЄС. Тоді застосовується закон реєстрації держави. Наприклад: два автомобілі, зареєстровані у Франції, потрапили у ДТП В Німеччині. Вирішення конфлікту буде регулюватися французьким законодавством.

Як діяти на місці ДТП?

  • Зберігайте спокій та не покидайте місце аварії. Позначте місце події знаком аварійної зупинки – трикутником.
  • Зверніть увагу на інформацію про іншого водія у зеленій картці: повне ім’я та адреса водія (перевірити посвідчення водія!), страхової компанії, номер страхового полісу та реєстрація транспортного засобу;
  • Зверніть увагу на дані та адреси потенційних свідків. Попросіть у свідків візитні картки, щоб ви могли контактувати з ними для дачі свідчень у суді.
  • Будь ласка, уважно заповніть європротокол та засвідчіть покази підписами з обох сторін.
  • Ви не володієте мовою іншого водія? Не панікуйте! Європротокол містить декілька варіацій перекладу та адаптований для іноземців. Тому вся інформація в документі є легкозрозумілою для вас та страхової компанії. Так графа «Спостереження» може бути заповнена на рідній мові водія.
  • Підписуйте звіт лише тоді, коли впевнені що ви розумієте ситуацію і ви погоджуєтеся з описом у документі. Якщо у вас є сумніви, то дочекайтеся свого правозахисника. Якщо європротокол містив хибну інформацію і ви підписали його, то фактично ви можете нести відповідальність несправедливо.
  • Ретельно ознайомтеся з європротоколом перед завершенням його середнього стовпця. Потім перевірте пункти, що стосуються обставин аварії. Це дуже важливий розділ, щоб прояснити відповідальність водіїв, залучених до аварії.
  • Захистіть докази та зробіть фотографії місця аварії та задіяних транспортних засобів.

 

Пошук