зелена карта

Зелена карта. Що робити при аварії з зеленою картою за кордоном?

Зелена карта. В даній статті ми опишемо детальні кроки, котрі власники зеленої карти та учасник ДТП в Польщі, Німеччині, Італії, Франції, Англії, Швеції, Норвегії, та інших країнах Європейського Союзу, має виконати для того щоб страхова компанія компенсувала всі поточні витрати пов’язані з аварією за кордоном.

Перше, що потрібно зробити після аварії на дорозі, це викликати поліцію. Незважаючи на рівень пошкодження авто, навіть якщо пошкодження не значні. Це буде додатковою гарантією що Ваші права будуть захищені. Поліція складе протокол аварії, копію якого Ви маєте отримати. Або принаймні, вимагайте від поліції номер складеного протоколу по ДТП.

Також попросіть в іншого учасника, або учасників ДТП їх право на керування транспортним засобом. Та страховий поліс на автомобіль, також зробіть фото цих документів або скан копію. Повідомите за вказаним номером на страховому полісі Вашу страхову компанію. Або її представника в країні Вашого перебування (всі номери телефонів представників в різних країнах знаходяться на звороті або в додатку до Вашого полісу).

Зелена карта – Ви потерпілий В ДТП.

Якщо ви не винуватець ДТП, тоді всі Ваші послідуючі витрати пов’язані з перебуванням за кордоном. В готелі, орендою іншого автомобіля, транспортуванням Вашого авто до сервісного центру, та його ремонтом. Буде покривати закордонна страхова компанія винуватця ДТП. Тому тут важливо зберігати всі чеки та рахунки від моменту аварії. До моменту Вашого повернення до місця постійного проживання.

Зелена карта – Ви винуватець ДТП.

Якщо Ви винний у скоєнні ДТП, і так твердить поліція. Тоді на Вас додатково буде накладений штраф за скоєння ДТП передбачений законами країни перебування. (суми коливаються від 70 до 300 Євро). Всі інші витрати перед іншими учасниками ДТП буде покривати Ваша страхова компанія полісу зеленої карти. Повідомте її відразу за номером телефону на страховому полісі. Тому ніяких інших зобов’язань перед іншими учасниками ДТП Ви не несете. Натомість ремонт Вашого авто, та видатки Вашої особи після аварії лягають на Ваші плечі.

Будьте уважні при поїздках за кордон. Враховуйте що манера їзди іноземців значно відрізняється від Вам звичної.

В разі виникнення проблемних ситуацій, або коли страхова не хоче платити відшкодування за ДТП, звертайтеся до нас ТОВ АДВОКАТ В ЄВРОПІ. Ми завжди на Вашій стороні. Принеобхідності отримання більшої кількості інформації, читайте наш блог. 

Пошук