Що таке «Зелена карта»

Водії, які планують відправитися на автомобілі за кордон, зобов’язані оформити договір страхування «Зелена карта». Без цього документа перетнути кордон нереально. У разі аварії збиток і відшкодування компенсації постраждалим виплачує страхова компанія.

Що таке «Зелена карта»

Міжнародний страховий поліс діє на території іноземних держав і є обов’язковим документом при перетині кордону. Він гарантує відшкодування збитку постраждалій особі в разі дорожньо-транспортної пригоди.

Система міжнародної цивільної відповідальності включає 48 країн. Страховий поліс має єдину форму. Сума виплат в кожному випадку встановлюється відповідно до законодавства держави, в якому сталася аварія.

Міжнародний поліс має два види. Перший тип поширюється на всіх учасників транснаціонального страхування. Другий – на Білорусь, Україну, Молдову, Азербайджан. Разом з полісом видається договір і пам’ятка, де викладені правила поведінки при ДТП.

Для оформлення сертифіката необхідні документи:

технічний паспорт на автомобіль;
посвідчення особи;
ідентифікаційний код або ОКПО;
письмове звернення.
Вартість «Зеленої карти» залежить від терміну дії і країни, в яку планується виїзд.

Що робити при вчиненні ДТП

При скоєнні дорожньої пригоди насамперед необхідно викликати поліцію, яка зафіксує цей факт. У деяких країнах поліцейські працівники не виїжджають на місце аварії, якщо немає загрози для життя людей. В цьому випадку заповнюється бланк-повідомлення, беруться відомості про страхові договори учасників ДТП і їх дані.

Винуватець аварії громадянин України вручає потерпілому копію свого страхового документа. Якщо в ДТП постраждало кілька людей, то на аркуші паперу пишеться інформація про договір, параметри автомобіля і вручаються кожному.

Також бажано зафіксувати будь-яким пристроєм місце зіткнення і розташування транспорту, пошкодження. Зв’язуватися зі страховиками необов’язково, але варто їх довести до відома.

Повідомити про страховий випадок в національне бюро країни, де сталася дорожня пригода. Контакти розташовані на зворотному боці договору. Уточнити список документів. Загальноприйнятими вважаються:

громадянський паспорт;
технічні документи на автотранспорт;
довідка поліції про ДТП;
дані іншого учасника, прізвище, ім’я, по батькові, серія і номер поліса;
контакти страховика;
інформація про авто;
висновок про понесені витрати на ремонт транспорту.

Як довго виплачують страхові суми

У західних державах з хорошим життєвим рівнем страхові виплати високі. Водій може понести витрати на кілька тисяч євро. Наприклад, французькі суди можуть встановити безстрокове утримання сім’ї загиблого особи. Тому держава не ратифікувала міжнародний договір. Все залежить від законодавства країни, де стався нещасний випадок.

У будь-яких випадках необхідно зв’язатися з Національним бюро і уточнити інформацію. У деяких країнах страховики самостійно здійснюють експертизу і оцінку.

Проводять розслідування і виплачують страхові суми відповідно до законів держави, де стався нещасний випадок. Відшкодування шкоди доведеться вимагати через суд, якщо винуватець перебував під дією алкоголю або наркотиків.

Правильний варіант – це перед виїздом за кордон отримати консультацію у співробітників страхової компанії.

У разі ДТП або травм дзвоніть до адвокатів фірми ТОВ “АДВОКАТ В Европи”

+ 38097-48-204-48

Пошук