ДТП / НАСЛЕДСТВО +38-097-482-04-48
ДЕПОРТАЦІЯ +38 063 75 27 444

Як отримати спадок в Люксембурзі?

Як отримати спадок в Люксембурзі?Після смерті людини, що проживає в Люксембурзі, все його майно буде передано його спадкоємцям в певному порядку і з різними податками на спадщину в залежності від статусу спадкоємця і переданого майна.

Як і європейські колеги (виключаючи Данію, Ірландію і Великобританію), Люксембург підписав у 2015 році угоду, що передбачає. Що померлий може заздалегідь вибрати закон про правонаступництво. Який можна застосовувати до його майна в разі смерті: країна проживання або країна громадянства. При відсутності заповіту застосовується право успадкування країни проживання.

ХТО УСПАДКОВУЄ В ЛЮКСЕМБУРЗІ?

Коли померлий встановив своє останнє місце проживання або місце знаходження його майна в Люксембурзі, то правонаступництво застосовується наступним чином. 
Спадкоємці можуть бути чи не бути резидентами Люксембургу. Спадкоємці призначаються або за заповітом (якщо він є) відповідно до зарезервованої частки. Або в порядку правонаступництва, встановленого законодавством Люксембургу:

  • нащадки: діти (або їх нащадки за поданням в разі попередньої смерті одного з них) успадковують однаково. Незалежно від їх статусу (законного, усиновленого), вони виключають всіх інших спадкоємців, крім живого члена подружжя.
  • живий член подрпужжя має привілейований статус. За відсутності дітей він / вона успадковує все майно. Проте, він або вона може бути видалений зі спадщини за заповітом. У разі присутності дітей і, якщо не вказано інше «quotité disponible spéciale entre époux», чоловік може вирішити успадкувати все в сімейному будинку (якщо він / вона був спільним власником). В цьому випадку діти отримують право на володіння власністю. Чоловік може також вибрати частку, еквівалентну частці дітей, тобто 1/4 майна.
  • За відсутності дітей і живого члена подружжя, батьки є спадкоємцями. Вони успадковують майно, до 1/4 на кожного з батьків. А решта розподіляється між братами і сестрами або їх представниками.

Призначені спадкоємці можуть прийняти спадщину в тому вигляді, в якому вона існує. Або вимагати інвентаризації, оскаржити або відмовитися від неї.

ЧИТАЙТЕ ДАЛІ:

СПАДКОВЕ ПРАВО В ІТАЛІЇ

СПАДКУВАННЯ ЗА ЗАПОВІТОМ В ІСПАНІЇ

4 СПОСОБИ ЗАХИСТИТИ ВАШЕ СПАДОК ВІД ПОДАТКІВ В ЄВРОПІ (ЧАСТИНА 2)

ПОДАТКИ НА СПАДЩИНУ В ЛЮКСЕМБУРЗІ

Податок на передачу розраховується на основі чистої вартості майна. Тобто рухомого майна, що знаходиться в Люксембурзі або за кордоном, в організаціях, розташованих в Люксембурзі. Податок на спадщину на нерухоме майно, розташоване за кордоном, залежить від закону про спадкування відповідної країни. Рухоме майно, що перебуває за кордоном, може при певних умовах обкладатися податком на спадок. У країні, де воно знаходиться, в залежності від громадянства покійного.

Зобов’язання (борг) буде вирахувано з податкової бази. Податок на спадщину підлягає сплаті державі Люксембург незалежно від того, чи проживають спадкоємці в Люксембурзі. Податок на спадкове майно, придбане за кордоном, є обов’язком податкових органів країни.

У разі прямого спадного або висхідного правонаступництва, спадщина буде звільнена від податку в межах законної частки. Наприклад, в контексті заповіту незаконна частка буде обкладатися податком в розмірі 2,5% або 5% залежно від ситуації. 

ПОКІЙНИЙ НЕРЕЗИДЕНТ В ЛЮКСЕМБУРЗІ

У цьому випадку податок на спадщину буде виплачуватися державі Люксембург за майно, розташоване в Люксембурзі. Незалежно від того, чи є спадкоємці резидентами Люксембургу.

У будь-якому випадку, обов’язково дізнайтеся у ТОВ «Адвокат в Європі» про спадкування щодо вашої країни проживання, країни вашого громадянства, місця проживання ваших потенційних спадкоємців і місця розташування активів, що підлягають передачі.

Пошук